בניית פרגולה: איך עושים את זה?

פרגולת עץ
תוכן עניינים

ברוכים הבאים, אנחנו שמחים שאתם כאן! כאן תוכלו להגביר את המודעות שלכם לאפשרויות ההנאה מהחוויה המלאה של פתרונות הצללה מתקדמים. אז אם אתם מתעניינים בבניית פרגולה, זה יותר קל מכפי שחשבתם. בואו נראה איך עושים את זה כמו המקצוענים.

בוחרים את האזור המתאים

פרגולות מוסיפות סגנון חינני ואופי אדריכלי לבית או לגינה. הן זמינות במגוון עשיר של גדלים וסגנונות, ופרויקט בניית פרגולה מתחיל עם פתיחת הערכה שרכשתם, שמכילה את קורות הצד, וקורות הגג.

כשאתם בוחרים את האזור להתקנת הפרגולה, זה הזמן לבחון בעיון את תכנית העבודה שמצורפת לערכה. אם בחרתם להתקין את הפרגולה בגינה, ההמלצה היא לבנות אותה קרוב לבית. בוחרים שטח שטוח ומיושר שאפשר לבנות עליו את הפרגולה.

אם אין לכם שטח שטוח ומיושר, התחילו עם השטחת השטח, וזכרו לשמור את הקרקע ישרה וחלקה על מנת שהפרגולה והרהיטים שתכניסו לתוכה, ימוקמו על קרקע יציבה.

חפירת בורות להתקנת הקורות

כשמצאתם את המיקום המושלם עליו אפשר להתקין את הפרגולה, יש לוודא שאין קווי חשמל או מים תת קרקעיים שיזיקו לפרגולה בעתיד. לאחר שווידאתם שהשטח מתאים להתקנת הפרגולה, התחילו לחפור את הבורות להצבת הקורות.

סמנו את מיקומי הבורות, ולאחר מכן ודאו שהפריסה נכונה, באמצעות מדידה אלכסונית מפינה לפינה משני הצדדים. המדידות צריכות להיות זהות, כך שהפרגולה תהיה סימטרית, ושניתן יהיה לשנות את מיקום הקורות בהתאם לצורך.

התקנת הקורות

לאחר שהבורות נחפרו, מתקינים את הקורות עמוק בתוך הבורות. זכרו לבדוק שוב שאין קווי אינסטלציה בעומק הבורות, והתחילו להחדיר את הקורות לכל בור. כדי לעשות זאת, חברו כל קורה עם מסמרים או ברגים.

כשאתם מרוצים משלב זה, אבטחו את הקצה החופשי של כל קורה עמוק לתוך האדמה, בזווית ישרה. אבטחו את הקורה עם מסמכים, והמשיכו בתהליך זה על מנת לקבע את שלושת הקורות הנותרות.

הכינו את תערובת הבטון ומלאו את הבורות

אתם צריכים בערך ארבע שקיות בטון למילוי כל בור. עם מריצה, שפכו את תערובת הבטון המוכנה לאט, הוסיפו מים וערבבו כל הזמן. אתם צריכים בערך שש גלונים של מים לשקית של ארבעים קילוגרם בטון.

אבל היזהרו לא להשתמש ביותר מדי מים, כי תערובת דלילה יכולה להחליש את הבטון. התוצאה הסופית צריכה להיות חלקה. כאשר הבטון מוכן, מלאו את הבורות עד פני השטח, כך שהבטון יוכל להתרחב ולהתכווץ עם שינויי מזג האוויר.

מכינים את קורות התמיכה

כשהבטון ממלא את כל הבורות, הכינו את קורות התמיכה להתקנה. הקורות נושאות את עומס המבנה, ואתם צריכים שניים עד ארבעה קורות בכל צד. בפרויקט בניית פרגולה אנחנו משתמשים בתשעה קורות, על מנת להתקין גם את הגג.

מתקינים את הקורות

לאחר שהקורות מוכנות, מציבים אותן בתוך הבטון בצורה סימטרית וישרה. מודדים את הקורות והרווחים ביניהן בכל שלב, ואם צריך, חותכים אותן עד להשגת הגובה הדרוש המדויק. עכשיו הזמן להתקין את הקורות. מהדקים אותן משני הצדדים, ומקבעים את הפינות הפנימיות והחיצוניות. האורך של הקורות צריך להיות שווה, ולכן חשוב להמשיך למדוד כל הזמן.

מאבטחים את כל הקורות הפנימיות והחיצוניות של כל עמוד עם שני ברגים כדי לקבע אותן במקום באופן זמני. מחברים את שאר הקורות באותו אופן. עכשיו כל מה שנותר הוא להתקין את הקורות כדי לאבטח אותן לצמיתות במקום עם הברגים. מניחים את קורות הגג על הקורות שהותקנו, במרווחים של מטר אחד.

חשוב למדוד את קורות הגג בזהירות כדי לשמור על סט שלם ישר. התקינו את הקורות באמצעות הידוק כל קורה במקום עם חמישה ברגים מגולוונים בכל קצה.

השאר תגובה
אולי יעניין אותך גם...
כתבות אחרונות

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן