פרגולה תלויה

פרגולות פופולאריות כתוספת לגינה או להתקנה על המרפסת או הגג, והמטרה העיקרית שלהן היא מחסה מפני הגשם והשמש. אבל בחלק מהבתים או הגינות אין אפשרות להתקין פרגולה, כי המשקל שלה כבד מדי לשטח הקיים, או שפשוט אין מספיק שטח פנוי.

במקרה זה, הפתרון הוא פרגולה תלויה, שכשמה כן היא, מותקנת על הקיר, בלי עמודים תומכים, או עם תמיכה של עמוד ראשי אחד. כדי להתקין פרגולה תלויה, קיים צורך בתכנון וייעוץ משולב של מהנדס ואדריכל, אבל לאחר הכנת תכנית קפדנית, יש לכם בשטח החיצוני של הבית פרגולה משגעת, שמספקת שפע יתרונות.

נתחיל עם היתרון הכי חזק

אם, למשל, אתם גרים בקומה שביעית, ורוצים לעצב את מרפסת השמש המדהימה שלכם עם פרגולה, כדי שתוכלו לשבת בה בנוחות גם בקיץ וגם בחורף, בלי לשבת עם מטריה או תחת שמשיה, פרגולה תלויה מאפשרת לכם להשתמש במרפסת במשך כל השנה.

בשיטה זו, אתם יכולים לארח בנוחות בני משפחה או חברים, או להירגע בנעימות בלי להסתנוור מהשמש היוקדת של הקיץ, ובלי שתצטרכו לוותר עליה בחורף. פרגולה תלויה צמודה לקיר ומחוזקת עם שרשראות או כבלים מפלדה, והיתרון הכי חשוב שלה הוא החיסכון במקום.

שיקולי המקום הפנוי

כל מרפסת, גם אם היא מרווחת וגדולה, מוגבלת בשטח הפנוי שלה, ואחרי שהכנסתם שולחן וכמה כיסאות, המקום די נגמר.

לכן הפתרון המושלם הוא פרגולה תלויה שאינה לוקחת מקום, והיא נטולת עמודים כך שאפשר לרהט את השטח מתחתיה כראות עיניכם.

עכשיו בואו נדבר על הסגנונות השונים

העדר מגבלת העמודים מאפשר לכם לבחור פרגולה תלויה בכל סגנון שתרצו, ובהתאם להעדפות שלכם. כך, למשל, תוכלו לבחור פרגולה מעץ, פרגולה מאלומיניום, פלסטיק או ברזל. התוצאה תמיד תאפשר לכם הצללה מלאה או חלקית, ובהתאם לשיטת הקירוי שבחרתם, תוכלו גם לקבל הגנה מפני הגשם ולהמשיך ליהנות מהפרגולה גם בחורף.

סוג נפוץ נוסף הוא שילוב מערכת חשמלית או ידנית שמאפשרת קירוי בהתאמה אישית, כלומר, אתם שולטים ברמת הצל שאתם מעוניינים להשיג, ויכולים  ליהנות מבריזה נעימה באביב או בסתיו. בחורף לעומת זאת, אתם יכולים לאטום את השלבים וליצור לעצמכם מחסה חמים ונעים.

ההמלצה היא לבחור פרגולה תלויה מאלומיניום, במיוחד בשל יתרון המשקל

אלומיניום הוא חומר קל ביותר מצד אחד, אבל חזק ביותר מצד שני. כך שהתקנת פרגולה נטולת עמודים מאפשרת לכם להשתמש בשטח שהתפנה על מנת לרהט בנוחות את המרפסת.

בשורה התחתונה, כשמתרגלים אליה, היא כבר לא נראית מוזרה

אז אם בהתחלה הרעיון נשמע לכם מוזר, כשבוחנים אותו בתשומת לב, מבינים שיתרון החיסכון במקום והאפשרות ליהנות מפרגולה גם אם כמעט ואין לכם מקום בגינה או במרפסת, הוא יתרון משמעותי ומנצח. עכשיו כל מה שנשאר לכם זה לבחון מחדש את השטח שלכם, ולהזמין את הפרגולה האהובה עליכם.

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן