קירוי פרגולה

קירוי פרגולה הוא נושא שיש בו קצת דבר והיפוכו, כי מעצם הגדרתה, לפרגולה אין גג, אבל האבולוציה המעשית של מאות אלפי השנים האחרונות בתחום הפרגולות מתקדמת סוף סוף בקצב הראוי למאה העשרים ואחת.

היום אפשר למצוא שפע סגנונות לכיסוי הפרגולה עם גג שמתאים לצרכים האישיים של בני הבית, ושיש בו יופי, טעם טוב, אסתטיקה וכמובן פתרונות מעשיים. אז בואו נדבר קצת על קירוי פרגולה ונבחן את האפשרויות הזמינות.

לוחות פלסטיק או בדים סטטיים?

אפשרות אחת נפוצה בשנים האחרונות היא פלסטיק שקוף מפרספקס, אקריליק או פוליקרבונט. זהו קירוי פרגולה שנשען על גבי קורות עץ ומספק הגנה מפני הגשם.

החומר השקוף מאפשר להתבונן על השמים והתחושה היא של חיים בחוץ אבל גם בפנים, האסתטיקה של כיסוי פלסטיק לפרגולה מעניקה הרגשה מרגיעה והתוצאה מסוגננת ומתאימה לכל פרגולה. זוהי אפשרות זולה וניתן להתאים את כגג בכל גודל שרוצים.

אפשרות נוספת שמעניקה כיסוי קבוע לפרגולה היא בד שנמתח על קורות העץ. כיסוי זה מגן מפני גשם ושמש, בזכות עמידות הבד למים, וגם במקרה זה המחיר זול. אפשר לעצב את כיסוי הבד בצורת קשת על מנת למנוע את חדירת המים לפרגולה וגם כדי לספק מראה מעוצב יפה.

גג מסורג מתאים לכל עונה

פתרון פופולרי חדשני נוסף הוא מערכת גג שבנויה מקורות מתכת מסורגים מערכת זו מספקת הגנה מפני הגשם והשמש, ולמרות שהקורות אינן נשלפות, הן מתכווננות באמצעות הטיה ואפשר לבחור קירוי פרגולה פתוח או סגור לחלוטין.

זהו מראה מושלם לבית, ובעלי בתים רבים שהתקינו גגות מתכת לפרגולה שלהם ממליצים בחום על אפשרות זו, שמשלימה סגנון עיצוב פנים מודרני של הבית.

ראיתם כבר את הסוככים הנשלפים?

סוככים נשלפים לפרגולה מציעים פתרונות לכל הצרכים של הגנה מפני השמש, ומומלץ להשקיע את הזמן הדרוש בבנייתם. הרכבת גג נשלף על הפרגולה מספקת הגנה מושלמת מפני הגשם וגם במקרה זה ניתן לשנות את מראה הגג ממצב פתוח לסגור.

זהו פתרון מעשי ואטרקטיבי לטווח הארוך בתחום קירוי פרגולה, שלא לדבר על האמינות של החומר. אפשר לעצב את הגג בשני סוגים: מסלולים מרובים או מסלול נשלף יחיד. מערכות מרובות מסלולים כוללות מספר לוחות בד על מנת לכסות שטח גדול, והן מתאימות לבתים בדרום, כי הן לא מספקות הגנה מפני השמש.

מסלול נשלף יחיד מכסה את כל הפרגולה ומגן על שטחים גדולים ורחבים מפני הגשם והשמש, אבל אי אפשר לשנות את הגג ממצב פתוח לסגור.

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן