פרגולות עץ

שמעתם אנשים מדברים על פרגולות מעץ, ועל השקט והשלווה שיש להם כשהם יושבים בגינת ביתם, בחוץ אבל קצת בפנים, ועל השדרוג המשמעותי לגינה שלהם. אבל בניית פרגולות עץ היא משהו אחר לגמרי.

היא צריכה להיות מאוזנת, לעמוד במיקום המושלם בגינה, כל הזוויות שלה צריכות להיות מחוברות כך שהמבנה לא יתפרק עם הרוח הראשונה, או במילים אחרות, אתם צריכים לדעת מה אתם עושים. לכן משתלם לקרוא לאיש מקצוע שההתמחות שלו היא בניית פרגולות עץ.

מה לכם ולשרטוטים מסובכים או לשיקולי ניקוז?

כבר השקעתם בפריט המותרות שמשדרג את הגינה שלכם, אז פשוט הכניסו לתקציב גם את פעולת ההרכבה המקצועית, כי מה לכם ולחומרים שצריך לדעת איך להתקין אותם.

יכול להיות שאתם רואי החשבון הכי טובים במזרח התיכון, אבל מה לכם ולקריאת שרטוטים שלוקח חצי יום רק לדעת מאיזה כיוון צריך להחזיק אותם? פרויקט בניית פרגולות עץ צריך להיות מתוכנן בקפידה, כולל שיקולים לגבי הניקוז ויישור המשטח, בניית התבנית והתאמה אישית לעיצוב הגינה והבית.

פרופורציה נכונה היא מילת המפתח בבניית פרגולה מעץ

אתם צריכים לתכנן נכון את המידות, אחרת בסופו של דבר תמצאו את עצמכם עם פרגולה דקה וגבוהה מדי, שנראית כמו מגדל. הבנת המידות הנכונות היא משימה שצריך להבין בה, וחשוב לא פחות להבין גם מאיפה להתחיל.

אתם יכולים, למשל, לשרטט שרטוטים משלכם על ניירות של אדריכלים ומעצבים, או על המחשב, על מנת לקבל תחושה מקדימה של מראה הפרגולה, אבל במאמר זה אנחנו מנסים לכוון אתכם להזמנת איש מקצוע שבשבילו בניית פרגולות עץ היא משחק ילדים.

ההבדל בין פרגולה למדבר לפרגולה לגינה

מומחה בהתקנת פרגולות מבין את המידות שמתאימות הכי טוב לגינה הקטנה שלכם, ויודע איך לספק לכם מחסה יפה ומושלם שמעניק לכם תחושה כפרית באמצע העיר.

במילים אחרות, הפרופורציות הקלאסיות של הפרגולה צריכות להיות מתוכננות היטב, אחרת אתם מוצאים את עצמכם יושבים מתחת לשמש הקופחת, מזיעים כאילו אתם באמצע המדבר, ולא מבינים איפה טעיתם.

שיקול קבלת העזרה המקצועית הוא ההבדל בין בניית פרגולות עץ מרהיבות, לבין פרגולות שנראות כאילו מישהו שיכור בנה אותן. אם, למשל, אתם רוצים להתקין מאוורר על תקרת הפרגולה, אתם חייבים להבין את הגובה הנכון להתקנת המאוורר, אחרת תיפגעו מהלהבים.

איזון הוא שם המשחק

אתם צריכים להבין את האורך הכולל של הקורות כדי לקבל את הצל הדרוש אבל גם את כמות האור הנכונה. איזון הוא שם המשחק, ואם פרט אחד בתהליך ההתקנה של הפרגולה לא מתאים, כל הפרויקט יורד לטמיון.

כל פרגולה נראית אחרת מנקודת מבט שונה

לכן שווה להקדיש את הזמן כדי לחקור גם את קווי הראייה מהבית, מהחלונות הפנימיים, ולהתבונן על כל נקודה אחרת שבה הפרגולה תהיה גלויה. אם אתם יכולים, לראות את החלק העליון של הפרגולה מחלון הקומה השנייה, למשל, יתכן שתרצו לבנות אותה בזווית כזאת שתאפשר לה להיות קצת מוסתרת.

האם הפרגולה חוסמת את התצוגה של הפרחים האהובים עליכם או השיחים שטיפחתם? האם היא חוסמת את המעבר? תהליך בניית פרגולות עץ צריך לקחת בחשבון את כל השיקולים, ואם אתם מתעקשים להתחיל ולסיים את הפרויקט בעצמכם, כדאי שתקבלו לפחות ייעוץ מקצועי על מנת לקבל החלטות ברורות, נכונות, נבונות ומושכלות.

לקבלת הצעת מחיר מהירה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן